department  

department of technical and engineering
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Head of Department
 
Dr. Mohd Safarin bin Nordin
Dip.Mech. Eng.(UTM)
B.Tech. Ed. (Hons) (UTM)
M.Ed.(Technical & Vocational Education) (UTM)

E-mel : p-safarin@utm.my
Room : C14-322 . Tel : 07-5534403
Website : http://
ac.utm.my/web/p-safarin

 

Professor

  Prof. Dr. Muhammad Rashid bin Hj. Rajuddin
Cert.Ed.(MPT),
B.A, M.A. (San Diego State)
Ed.D (Curriculum & Instruction) (USIU San Diego)

E-mel : p-rashid@utm.my

Room : C14-314 . Tel : 07-5534437
Website : http://
ac.utm.my/web/p-rashid

 

Associate Professor

  Assoc. Prof Dr.Yahya bin Buntat
Cert. Ed.(MPTI)
B. Edu. (Hons) (UPM)
M.Ed.(UTM)
Ph.D (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-yahya@utm.my
Room : C15-419 . Tel : 07-5534411
Website : http://
ac.utm.my/web/p-yahya
     

 

Assoc. Prof Dr. Wilfredo Herrera Libunao
B.Tech. Ed. (Crop Science) (Nuva Ecija, Philippines)
M.Ed.(Crop Science) (Nuva Ecija, Philippines)

Ph.D (Ext. Edu.) (Laguna Philippines)

E-mel : wilfredo@utm.my
Room : C14-317 . Tel : 07-5534437
Website :

     

 

Senior Lecturer

  Dr. Muhammad Sukri bin Saud
Dip.Sc. (ITM)
B. Edu. (Hons) UPM
M.Sc. (Industrial/Techology Education)(Wisconsin)
Ph.D (Career and Technical - Technology. Edu) (Ohio State)
E-mel
: p-sukri@utm.my
Room : C15-415 . Tel : 07-5534362
Website : http://
ac.utm.my/web/p-sukri
     
  Norani binti Mohd Nor
M.Sc. (UTM)
Ph.D (UTM)

E-mel : norani@utm.my
Room : C14-334 . Tel : 07-5534523
Website : http://
ac.utm.my/web/p-nora
     

 

Lecturer

     
  Azlan bin Abdul Latib *
Dip. Agr. Eng (UPM)
B. Tech. Ed (Hons) (UTM)
M.Ed (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-azlan@utm.my
Room : C13-404 . Tel : 07-5534553
Website : http://
ac.utm.my/web/p-azlan
     
  Adnan bin Ahmad *
Cert. Ed. (MPT)
B. Tech. Ed. (Hons)(UTM)
M.Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-adnan@utm.my
Room : C13-203 . Tel : 07-5534551
Website : http://
ac.utm.my/web/p-adnan
     
  Aede Hatib bin Musta'amal @ Jamal *
Dip. Mech. Eng. (UTM)
B. Sc. (Hons) (UTM)
M. Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
aedehatib@yahoo.com

Room : C15-408 . Tel : 07-5534367
Website : http://
ac.utm.my/web/aede
     
  Amirmudin bin Udin *
Polytechnic Cert. (PUO)
Dip. Mech. Eng. (UTM)
B. Tech. Ed. (Hons) (UTM)
M. Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
amir@fp.utm.my
Room : C14-333 . Tel : 07-5534433
Website : http://
ac.utm.my/web/p-amir
     
  Asnul Dahar bin Minghat *
Cert. Ed. (MPT)
B. Tech. Ed.(Hons) (UTM)
M.Sc. (Technical & Vocational Education)(UPM)
E-mel :
asnul@utm.my

Room : C14-315 . Tel : 07-5534426
Website : http://
ac.utm.my/web/p-asnul
     
  Christina Andin @ Nur Qistina bte Abdullah
B. Edu (Hons) UPM
M.Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-christina@utm.my
Room : C21-216 . Tel : 07-5534081
Website : http://
ac.utm.my/web/p-chris
     
  Kamalulariffin bin Subari *
Cert.Ed.(MPT)
B.Tech.Ed. (Hons) (UTM)
M.Ed (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-arifin@utm.my
Room : C14-325 . Tel : 07-5534422
Website : http://
ac.utm.my/web/p-arifin
     
 

Dr. Mohd Zolkifli bin Abd Hamid
Dip. Ed. (UKM)
B.Sc (Hons) ( UTM)
M.Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
Ph.D (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel : p-zolkifli@utm.my
Room : C15-404 . Tel : 07-5534366
Website : http://ac.utm.my/web/mohdzol

     
  Mohd Rizal bin Mohd Said
Dip.F.S.Mgmt.(ITM)
B.Sc.(Purdue)
M.Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-rizal@utm.my
Room : C13-312 . Tel : 07-5534424
Website : http://
ac.utm.my/web/p-rizal
     
  Nor Fadila binti Mohd Amin
B.Tech.Ed.(Hons)(UTM)
M.Ed (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-fadila@utm.my
Room : C15-319 . Tel : 07-5534396
Website : http://
ac.utm.my/web/p-fadila
     
  Dr. Rohana binti Hamzah
B.Ed. (Hons) (UPM)
M.Ed (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-rohana@utm.my
Tel : 07-5534473
Website : http://
ac.utm.my/web/p-rohana
     
  Sarimah binti Ismail
Dip.Sc. (ITM)
B.Edu. (Hons) (UPM)
M.Ed. (Home Economics) (QUT)
E-mel :
p-sarimah@utm.my
Room : C14-334 . Tel : 07-5534432
Website : http://
ac.utm.my/web/p-sarima
     
  Yusri bin Kamin *
Cert. Ed.(MPT)
B.Tech.Ed. (Hons) (UTM)
M.Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)
E-mel :
p-yusri@utm.my
Room : C13-320 . Tel : 07-5534284
Website : http://
ac.utm.my/web/p-yusri
     
  Mohd Khata bin Jabor *
B.A (Economics) (Michigan)
M.B.A (Management) (West Virginia)
E-mel :
khatajabor@gmail.com
Room : C10-311 . Tel : 07-5534326
Website : http://
ac.utm.my/web/khata
     
 

Mohamad Abdillah bin Royo *
B.A (Business Administration) (St.Louis Uni.)
M.A (Business Administration) (UiTM)
Email   : abdillah@utm.my
Room  :    ~~  Tel   :  ~~
Website  :  http://ac.utm.my/web/

     
  Mahyudin bin Arsat
B. Sc. (Kejuruteraan Elektrik Telekomunikasi) (UTM)
E-mel :
p-mahyudin@utm.my
 

 

Tutor

  Nur Husna bte Abd. Wahid *
B. Sc. (Hons) (Microbiology) (UPM)
E-mel :
nurhusna@mailcity.com
Room : C13-401 . Tel : 07-5534557
Website : http://
ac.utm.my/web/husna
     
  Nornazira binti Suhairom *
B. Sc. (Food Studies), UPM
E-mel :whitz_carszia@yahoo.com
Room : C13-401 . Tel : 07-5534557
Website : http://
ac.utm.my/web/p-nazira
     
 

Mohd Fa'iz bin Ahmad
B. Tech. Ed. (Hons)(UTM)
M.Ed. (Technical & Vocational Education) (UTM)

E-mel : mfaiz@utm.my
Room : C13-214-02. Tel : 07-5534456
Website :

 

     
  Rafeizah binti Mohd.Zulkifli
B.Tech.Ed. (Electrical Eng.) (UTM)
Email    :    rafeizah@utm.my, rfzah_1303@yahoo.com,
Room   :    C13-401     Tel   :    07-5534456
Website  :          ~
     
  Muhammad Khair bin Noordin
B.Eg (Electric-Electronic.) (UTM)
Email    :    mkhair@utm.my
Room   :    C13-213     Tel   :    07-5534592
Website  :          ~
     
  Ahmad Nabil Bin. Md Nasir
B.Eg (Electric-Electronic.) (UTM)
Email    :    ahmadnabil@utm.my
Room   :    C13-213     Tel   :    07-5534592
Website   :          ~
     
 

Dayana Farzeeha binti Ali
B. Tech. Ed. (Hons) (UTM)
Email: dayanafarzeeha@utm.my / dayanafarzeehaali@gmail.com
Room : C21-423 tel (off) 07-5534097
Website :

     
     
Support Staff
  Erna Rabiha Binti Othman
Designation : JA29B - Pengajar Ketukangan Gred 1 (JA29)
Room Number : C15-108  
Ext. No : 34307
Direct Line : 07 5534307
First Email : ernarabiha@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Faridz Alwi Bin Mohd Bakri
Designation : GA17A - Pembantu Pertanian (GA17)
Room Number : LDG PTK    
Ext. No :
Direct Line :
First Email : p-faridz@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Razeed Bin Md Supaai
Designation : CA17A - Pembantu Makmal (CA17)
Room Number : N30 - 205
Ext. No : 35876
Direct Line : 075535876
First Email : p-razeed@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Ros Iskandar Zulkarnain Bin Mansor
Designation : JA29B - Pengajar Ketukangan Gred 1 (JA29)
Room Number : N30  
Ext. No : 35866
Direct Line :075535866
First Email : p-iskandar@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Roziah Bt Tamin
Designation : CA17A - Pembantu Makmal (CA17)
Room Number : N30 -129
Ext. No : 35873
Direct Line : 075535873
First Email : p-roziah@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Safeai Bin Sukirman
Designation : CA17A - Pembantu Makmal (CA17)
Room Number : N30 -123
Ext. No : 35859
Direct Line : 075535859
First Email : hijrah3000@yahoo.com
Second Email : safeai@utm.my
HomePage http://
     
  Suhana Binti Sarmo
Designation : JA29B - Pengajar Ketukangan Gred 1 (JA29)
Room Number : C14-109  
Ext. No : 34446
Direct Line : 07-5534446
First Email : p-suhana@fp.utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Zainal Abidin Bin Tukiman
Designation : JA29B - Pengajar Ketukangan Gred 1 (JA29)
Room Number : N26 - 104
Ext. No : 31747 / 31746
Direct Line : 07-5531747 / 075531746
First Email : p-abidin@utm.my
Second Email : ennaldean@yahoo.com
HomePage http:/
     
  Mohideen Kutty Bin Omar
Designation : JA29C - Penolong Pegawai Latihan Vokasional (JA29)
Room Number : N30 - 120
Ext. No : 35876
Direct Line : 075535876
First Email : mohideen@utm.my
Second Email :
HomePage http:/
     
  Anisa Binti Ismail
Designation : JA29C - Penolong Pegawai Latihan Vokasional (JA29)
Room Number : N30
Ext. No : 35873
Direct Line : 07 5535873
First Email : p-anisaismail@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Ahmad Sayuty Bin Hj. Daimun
Designation : CA22A - Pembantu Makmal Kanan (CA22)
Room Number : N30 - 120
Ext. No : 35867
Direct Line : 07 5535867
First Email : p-sayuty@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Salina Bte Ardi
Designation : JA29B - Pengajar Ketukangan Gred 1 (JA29)
Room Number : N30
Ext. No : 35873
Direct Line : 07-5535873
First Email : p-salina@utm.my
Second Email :
HomePage http://
     
  Abang Hipni bin Abang Abdul Manaf
Designation : GA17A - Pembantu Pertanian (GA17)
Room Number : LDG PTK
Ext. No :
Direct Line :
First Email : abang@utm.my
Second Email :
HomePage http:/
     
  Mohd Basir Bin Daud
Designation : CA17A - Pembantu Makmal (CA17)
Room Number : N30 - 37
Ext. No : 35867
Direct Line : 0735867
First Email :p-basir@utm.my
Second Email :
HomePage http:/
     
  Nor Raubiah Bte Musa
Designation : CA17A - Pembantu Makmal (CA17)
Room Number : C15-108
Ext. No : 34307
Direct Line : 075534307
First Email : raubiah@utm.my
Second Email :
HomePage http:/
     
 

Ilham Bin Jafrin
Designation : JA29C - Penolong Pegawai Latihan Vokasional (JA29)
Room Number : N30
Ext. No :
Direct Line :
First Email :
Second Email :
HomePage http:/

     

 

 

 

Note:
* Study Leave